Центр досліджень історії образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва й архітектури

Керівник: Урсу Наталія Олексіївна, доктор мистецтвознавства, професор.

Центр створений з метою широкого залучення професорсько-викладацького складу, аспірантів, магістрантів, студентів університету, а також науковців, вчителів загальноосвітніх шкіл регіону для розробки досліджень у галузі мистецтвознавчих і культурологічних проблем.

Основними завданнями роботи центру є: створення необхідної бази для наукових досліджень у сфері мистецтвознавства, культурології, історії архітектури; проведення науково-практичних семінарів, конференцій, круглих столів тощо; сприяння підвищенню якості підготовки наукових робіт у рамках вказаної тематики, що виконується в університеті; впровадження результатів наукових досліджень у навчально-виховний процес, а також у процес реставрації творів мистецтва; видання щорічника наукових праць.

Упродовж 2013 року Центр організував та провів: Всеукраїнський науково-практичний творчий семінар «ВішТак», за результатами якого презентовано виставку живописних творчих композицій учасників семінару; виставку «Первоцвіт. Жіночий погляд»; виставку творчих робіт викладачів кафедри мистецьких дисциплін «73 кв. м гарного настрою і цікавих вражень»; живописний пленер і за його результатами виставку «Осінь у Кам’янці» за участю викладачів кафедри, а також художників із Києва, Львова, Тернополя, Івано-Франківська та студентва кафедри; виставку студентських робіт «Особистий погляд» за результатами літнього пленеру.

Основними здобутками наукового центру стали: дисертація Костюка Д.В. на тему «Архітектурно-мистецькі комплекси маєтків XVIII-ХІХ століть на території Хмельницької області (типологічні, конструктивні, стильові особливості)»; участь викладача Кляпетури С.І. у скульптурному симпозіумі «Галичу 1115 років» (Диплом переможця); у VІІ Міжнародному симпозіумі скульптури «PETRAMANIA 2013», (Диплом переможця у номінації «Найоригінальніше розкриття теми»); у Московскому фестивалі Снега и Льда «Удивительное рядом», (м. Москва, Гран-прі). Студенти кафедри Артем Нищун, Марія Сенько, Ольга Якубовська,Тарас Хіцінський взяли участь у мистецькому проекті «Присутність», м. Тернопіль. Стратійчук Мар’ян відкрив персональну виставку «Театр живопису», виставкова зала Картинної галереї, м. Кам’янець-Подільський; Творче об’єднання «Артmix» відкрило виставку «Держись, Хома, іде зима!», виставкова зала Картинної галереї, м. Кам’янець-Подільський.

Догори