11 травня в режимі онлайнового засідання на природничо-економічному факультеті відбулася традиційна, уже XV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми, пріоритети та перспективи сталого розвитку в ХХІ столітті». Співорганізаторами заходу виступили як заклади вищої освіти, так й наукові установи, зокрема, ДУ «Інститут економіки і прогнозування НАН України», Інститут економіки промисловості, Хмельницький національний університет, Комратський державний університет, Державний економічний університет в Познані, НПП «Подільські Товтри». Загалом у конференції взяли участь понад 70 представників як української, так й іноземної наукової спільноти (Молдова, Польща, Словаччина), працівники сфери освіти, фахівці-практики.

У рамках онлайнового засідання з вітальним словом до учасників конференції звернулися д. п. н., професор, проректор з наукової роботи Світлана Миронова, а також к. е. н., доцент, декан природничо-економічного факультету Іван Семенець. Модератором заходу виступила д. е. н., професор, завідувач кафедри економіки підприємства Наталія Мазур. Під час засідання українські та іноземні науковці, вчені-економісти ділилися власними дослідницькими напрацюваннями, що охопили актуальну та цікаву тематику. Зокрема, Ігор Макаренко, к. е. н. (ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України») виступив з доповіддю «Наукоцентричність: інноваційні пріоритети економічного розвитку в умовах воєнної агресії»; Юрій Харазішвілі, д. е. н. (Інститут економіки промисловості НАН України) представив тему дослідження «Інноваційний внесок: економічне зростання, економічний розвиток, інноваційне табло»; Сергій Бублик, к. т. н. (ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України») висвітлив питання цифрового моніторингу наукової спрямованості нормативно-правових актів.

Низка тем була присвячена тематиці розвитку України в умовах війни та повоєнного відновлення: Ольга Новікова, д. е. н. (Інститут економіки промисловості НАН України) наголосила на пріоритетах стійкого розвитку України; Оксана Бойко, аспірантка (Інститут економіки промисловості НАН України) представила дослідження на тему «Наповненість екологічного рюкзака як характеристика експорту української металопродукції»; Наталія Гахович, к. е. н. (ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України») розкрила питання стратегічного планування повоєнного відновлення промисловості України на принципах зеленого розвитку; Оксана Кушніренко, д. е. н. (ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України») доповіла про імплементацію європейських засад в стратегічному плануванні повоєнного відновлення України; Тетяна Сливка, к. е. н. (ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України») презентувала доповідь на тему «Історичний досвід повоєнного відновлення економіки Німеччини в контексті діяльності великих корпорацій».

Своїми знаннями та досвідом з присутніми поділилися й іноземні гості, зокрема, Grzegorz Wojtkowiak, професор Державного економічного університету в Познані (Польща), представив доповідь на тему «Are Millennials and Z generation socially responsible managers, Monika Moravanská, докторантка Словацького університету сільського господарства, презентувала результати дослідження «Motivation table as a tool for leading peoplecase of Slovakia». Решта учасників долучилися до обговорення виступів у рамках дискусії.

Конференція пройшла в атмосфері жвавого наукового спілкування та диспуту. Щиро дякуємо учасникам за проявлений інтерес та участь у заході. Висловлюємо щирі сподівання на подальшу співпрацю!