3 серпня 2023 р. розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Об’єкти природно-заповідного фонду України: сучасний стан та шляхи забезпечення ефективної їх діяльності», з нагоди 10-ї річниці Національного природного парку «Мале Полісся», співорганізатором якої був К-ПНУ.

Із вітальним словом звернулася проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Світлана Миронова.

Серед учасників заходу-науково-педагогічні працівники, студенти та аспіранти природничо-економічного факультету К-ПНУ. Зокрема, із доповідями виступили професор кафедри біології та екології Людмила Любінська, доценти Микола Матвєєв та Максим Козак, аспірант 1 курсу спеціальності 091 Біологія Євген Морозюк, студентка 4 курсу природничо-економічного факультету спеціальності 091 Біологія Олександра Біріх (керівник Микола Матвєєв).

Основні наукові напрями конференції:

• Особливості функціонування, проблеми та перспективи розвитку мережі природно-заповідного фонду України;
  • Організація наукових досліджень на території об’єктів природно-заповідного фонду;
  • Досвід впровадження природоохоронних заходів, рекомендацій, менеджмент-планів;
  • Еколого-освітня, туристично-рекреаційна діяльність на території природно-заповідного фонду;
  • Теоретичні та практичні засади мобілізації і збереження фіторесурсів.
  • Проблеми фітоінвазій та упередження негативних наслідків.

Усі виголошені доповіді були цікавими та актуальними.

Варто зазначити, що серед дослідників та засновників Національного природного парку «Мале Полісся» були науково-педагогічні парцівники К-ПНУ. Також у НПП «Мале Полісся» працюють випускники Університету Огієнка (Марина Цибуля, Наталія Кратасюк). Директор НПП Андрій Сасюк  є членом проєктої групи ОНП Біологія (доктор філософії). Співпраця активно продовжується і є перспективною.

За матеріалами конференції буде видано збірник.